Mama Tata Bata i Ja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mama Tata Bata i Ja

za roditelje i buduće roditelje
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Histeroskopija

Ići dole 
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 19
Datum upisa : 01.10.2010

Histeroskopija Empty
PočaljiNaslov: Histeroskopija   Histeroskopija EmptyPet Okt 29, 2010 3:22 am

Ovde će biti reči o histeroskopiji kao metodi lečenja i kao dijagnostičkoj metodi. Takođe, biće reči i o miomima odnosno fibrinomima materice, s obzirom na ucestalost pojave.


HISTEROSKOPIJA

Histeroskopija i interventna histeroskopija su metode direktne vizualizacije unutrasnjosti kanala grlica materice i same materice. Pored mogucnosti unutrasnje inspekcije/pregleda organa, ove metode pruzaju mogucnost uzimanja biopsije, uklanjanja endometrijalnih i cervikalnih polipa, resekcije septuma i priraslica, uklanjanja submukoznih i nascentnih mioma i td. Histeroskopija je uglavnom bezbolna i izvodi se u lokalnoj anesteziji. Interventna histeroskopija se izvodi u opstoj ili lokalnojanesteziji. Svi pregledi i intervencije se snimaju na kompakt disku u DVD formatu, tako da je rezultat histeroskopije dostupan za naknadne konsultativne preglede od strane drugih lekara ukljucujuci ginekologe i patologe.

Indikacije za histeroskopiju i interventnu histeroskopiju uglavnom obuhvataju stanja i oboljenja kao sto su:
1. Endometrijalni polipi
2. Cervikalni polipi
3. Submukozni miomi

4. Nascentni miomi

5. Ciljana biopsija endometrijuma

6. Asermanov sindrom

7. Nejasni oblici steriliteta

8. Proksimalne obstrukcije jajovoda

9. Anomalije materice

10. Abnormalna uterusna krvarenja

11. Maligna oboljenja kanala grlica

12. Maligna oboljenja sluzokoze materice

13. Uklanjanje spirale

14. Priprema za IVF
Nazad na vrh Ići dole
https://mama-tata-bata-i-ja.forumsr.com
 
Histeroskopija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Mama Tata Bata i Ja :: Neplodnost :: Ženski sterilitet-
Skoči na: