Mama Tata Bata i Ja
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mama Tata Bata i Ja

za roditelje i buduće roditelje
 
PrijemPrijem  Latest imagesLatest images  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  

 

 Priraslice, ožiljci i zapušeni jajovodi

Ići dole 
AutorPoruka
Admin
Admin
Admin


Broj poruka : 19
Datum upisa : 01.10.2010

Priraslice, ožiljci i zapušeni jajovodi Empty
PočaljiNaslov: Priraslice, ožiljci i zapušeni jajovodi   Priraslice, ožiljci i zapušeni jajovodi EmptyPon Okt 04, 2010 1:02 am

Opšti pregled:

Priraslice i ožiljci su glavni uzrok neplodnosti kod žena i glavni uzrok zapušenosti jajovoda. Oni mogu biti veliki i debeli, ili toliko mali i jedva vidljivi, čak i pod mikroskopom.

Priraslice nastaju uslde infekcija, zapaljenja, trauma ili operacija. Ukoliko ne nestanu u roku od prve dve sedmice, ostaju u telu kao trajna tvorevina. One mogu slepiti osetljive organe ili tkiva, gde god da nastanu, prouzrokujući bol ili nefunkcionalnost tih organa ili tkiva.

Da bi strukture u našem telu funkcionisale ispravno i bez bola, potrebna im je potpuna sloboda pokreta. Bez toga, unutrašnje reproduktivne strukture postaju nefunkcionalne.

Priraslice se smatraju i uzrokom sekundarnog steriliteta (nedonesena trudnoća nakon prvog zdravo rođenog deteta). One mogu nastati usled carskog reza, epiziotomije, teške trudnoće ili porođaja, i stvaraju se u ili oko materice i drugih reproduktivnih organa.

Priraslice se mogu rešiti operacijom, ali uz izvesne ograde. Hirurzi izbegavaju sečenje ili spaljivanje priraslica na osetljivim mestima gde mogu povrediti nežna tkiva ili organe. Osim toga, operacija se smatra jednim od osnovnih uzroka nastanka priraslica.

Ovaj deo foruma je rezervisan za one žene koje imaju problem neplodnosti usled priraslica i ožiljaka, Ovde možete razmenjivati iskustva o tome i potražiti odgovor na svoj problem.
Nazad na vrh Ići dole
https://mama-tata-bata-i-ja.forumsr.com
 
Priraslice, ožiljci i zapušeni jajovodi
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Mama Tata Bata i Ja :: Neplodnost :: Ženski sterilitet-
Skoči na: